Doma jsem tady 2011

 

Podívejte se, kde jsme si s dětmi hráli v roce 2011: http://detskydomovdlazkovice.webnode.cz

Dětský domov Dlažkovice u Lovosic.

61 dětí, většina z nich je ve věku od 10 do 18 let, převážně romského původu a s lehkým mentálním postižením.

FOTOGALERIE

Fotky z celého dne si můžete prohlédnout zde.

Videoreportáž zde.

PROGRAM V DĚTSKÉM DOMOVĚ
sobota, 12. února 2011

10:00 hod. SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ

Herečka, zpěvačka a moderátorka Kateřina Brožová přivítala děti, vedení dětského domova a sponzory, představila projekt DOMA JSEM TADY. pro dětské domovy v České republice.

(Kateřina Brožová, absolventka DAMU, bývalá dlouholetá členka Divadla na Vinohradech. Od roku 2000 hostuje v divadlech Kalich, Broadway, Hybernia, Palace, Bez zábradlí a v Hudebním divadle v Karlíně. Do podvědomí diváků se zapsala především díky seriálovým rolím Život na zámku a Pojišťovna štěstí. Kateřina Brožová se kromě činohry a muzikálu věnuje též moderování, dabingu a zpěvu. Natočila čtyři sólová CD, titul Zpívám si bylo nominováno na objev roku 1997.)

10:05 hod. KLAUNIÁDA A KOUZELNICKÁ SHOW ROBERTICA

Robertico rozesmál malé i velké diváky svou kouzelnickou klauniádou, tančilo se a na závěr všem dětem vymodeloval balónkovou postavičku na přání.

11:00 hod. LASERSHOT, FORMULE 1, MALOVÁNÍ OBLIČEJÍČKŮ, PORADNA VIZÁŽISTY A UKÁZKY LÍČENÍ, TŘPYTIVÉ TETOVÁNÍ, BALÓNKOVÁ DÍLNA, HELIUM, VÝTVARNÁ DÍLNA, OBRÁZKOVÁ VERNISÁŽ, MALOVÁNÍ NA TRIČKA

Děti si po celý den užívaly atraktivní zábavu - střelnici Lasershot, simulátor Formule 1, starší děvčata poradnu vizážistky a ukázky líčení, třpytivé tetování, nafukování balónků, kreslily obrázky na téma "Co máme rádi" a "Moje tajné přání" do Obrázkové vernisáže o ceny, objednávaly si malování obličejíčku na tvář a kreslily na olympijská trička. Aktivity jsme zvolili tak, aby zaujaly i starší děti do 18 let, kterých je v dětském domově většina. Povedlo se!

13:00 hod. DLAŽKOVICKÁ OLYMPIÁDA

Každý soutěžící získal barevné tričko a olympijskou soutěžní kartu. Děti postupně absolvovaly 6 zábavných soutěží a snažily se nasbírat co nejvíce bodů do soutěžní karty. Děti byly rozděleny do 3 věkových kategorií, každá kategorie měla jinak barevné tričko: 3-9 let BÍLÉ, 10-14 let ČERVENÉ a 15-18 let BLANKYTNĚ MODRÉ. Trička si děti domalovaly podle vlastní fantazie a zůstala jim na památku. Barvy symbolizují vlajku České republiky.

16:00 hod. VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ

Vítěz v každé kategorii získal hodnotnou odměnu (nejmladší - velkého plyšáka + stavebnici Playmobil, starší pak přehrávače SONY MP3 a MP4), všem ostatním dětem jsme s potěšením rozdali množství dárků od sponzorů. Odměnili jsme též autory 4 nejhezčích výtvarných dílek.

16:10 hod. SPOLEČNÉ FOTO

Všichni jsme se vyfotili na památku, že nám spolu bylo dobře.

16:15 hod. BALÓNKOVÁ DISKOTÉKA

Tanečnice Áňa učí děti jednoduché tanečky na oblíbené dětské hity, tančíme všichni, malí i velcí, se spoustou balónků je to prima zábava. Děvčata i kluci z dětského domova nám předvedli vlastní taneční projekty, byli úžasní, byli skvělí!

16:30 hod. BUBLINOVÁ SHOW PANA STRASSERA

V magické půlhodině byli diváci vtaženi do křehkého a pomíjivého světa mýdlových bublin, které se zjevovaly a mizely před užaslými zraky publika. Představení, na které se nezapomíná. Děkujeme, pane Strassere...

17:00 hod. UKONČENÍ PROGRAMU

Ani se nám nechtělo jet zpátky do Prahy. Bylo nám tu s dětmi i zaměstnanci domova moc dobře. Věříme, že si děti tento den užily a společně strávené zážitky jim v dušičce zůstanou na celý život.

 

Společnosti, které projekt podpořily:

Děkujeme.

TISKOVÁ ZPRÁVA ČTK

Celé znění tiskové zprávy zde. 

O PROJEKTU SE PÍŠE A MLUVÍ

BABY TELEVIZE http://www.babytelevize.cz/?video=182&res=high

BABY WEB http://www.babyweb.cz/Clanky/a4773-Doma-jsem-tady.aspx

VAŠE DĚTI http://www.vasedeti.cz/pomoc/akce-na-pomoc/projekt-pro-detske-domovy-doma-jsem-tady/

ÚSTECKÝ DENÍK tisk

MFD tisk

PRÁVO tisk

  


 


TOPlist