Doma jsem tady 2010

 

6. února 2010, DĚTSKÝ DOMOV TRNOVÁ
 

Tisková zpráva ČTK:
Projekt programů pro dětské domovy DOMA JSEM TADY.
Praha, dne 1. února 2010
Dne 6. února zahájíme úvodní projekt charitativní akce pro děti z dětských domovů s názvem DOMA JSEM TADY., a to v DD Trnová u Plzně. Filosofie akce, jenž má každoročně přinést opuštěným dětem den plný zábavy, odměn a zážitků, je zaměřena na konkrétní pomoc dětským domovům v  místech, která objevit je o něco složitější – velká města jsou v popředí zájmu, ale malé vesničky naši pomoc také potřebují! Právě sem chceme směřovat kulturu, hračky, výtvarné a pohybové aktivity a všemožné zážitky, které jsou dětem milé. Jednou za rok uspořádáme báječný den v dětském domově „na konci světa“
Je krize. Každý obrací korunu dvakrát, možná víckrát. I my. Přesto chceme pomoci dětem. Kdo jiný než právě my: organizátor zábavy pro děti? Nápad, zaměřit se na dětské domovy v zapadlých koutech České republiky, chceme rozvíjet dlouhodobě. Společně s prestižními firmami vytváříme novou tradici nezapomenutelných zážitků.
Projekt DOMA JSEM TADY. se uskuteční vždy 1x ročně. Naše motto: „Nenosíme Ježíška na konci roku, ale krásné zážitky na počátku roku Nového…“ Zdarma pro děti uspořádáme den nabitý kvalitní zábavou: balónkové bláznění, divadýlko, zábavné hry a soutěže, veselou diskotéku, rozdáme hračky, sladkosti, výtvarné potřeby a hlavně atmosféru. Dětem, pro které slovo domov není samozřejmostí.
Poprvé tento program uskutečníme v sobotu dne 6. února 2010 v malé vesničce u Plzně - v dětském domově Trnová, kde pečují o 35 dětí ve věku 1-6 let, které rodiče opustili nebo jim byly děti odebrány. Více o dětském domově: www.ddomovtrnova.eu. Program zahájí v 10:00 hod. Zdeňka Žádníková Volencová - herečka, moderátorka, spisovatelka a iniciátorka zajímavých charitativních projektů pro děti. Více o osobnosti: www.zadnikova.cz.
Velice nás potěšila mimořádná ochota všech společností, které jsme oslovili se žádostí o pomoc při realizaci celé akce – buď finanční nebo formou služeb. Podařilo se! Program v DD Trnová je „ušitý“ na míru věku dětí - v rozsahu 7 hodin zahrnuje bohatou výtvarnou dílnu s nejrůznějšími aktivitami, obrázkovou vernisáž, balónkovou dílnu, malování obličejíčků na přání, diskotéku s  tanečky, divadýlko se zpíváním, zábavné hry a soutěže o spoustu cen, rodinné loutkové divadlo. Dětem rozdáme stavebnice Playmobil, sladkosti Chipita, časopisy Sluníčko a Mateřídouška, cd s pohádkami, výtvarné potřeby a množství hraček, které dětem z Trnové poslaly děti z pražské školky Bumble Bee.

Společnosti, které se na projektu podílejí:

AREÁL KOSKY, www.kosky.cz
BABY AGENCY, www.baby-agency.eu
BABY TELEVIZE, www.babytelevize.cz
BUMBLE BEE, www.bumblebee.cz
BALONDEKOR PRODUCTION, www.balondekor.cz
CIRKUS ŽEBŘÍK, www.cirkuszebrik.com
DIVADLO KRAB, www.divadlokrab.cz
EKONOPRINT PRAHA, www.ekonoprint.cz
CHIPITA CZ, www.chipita.cz
MATEŘÍDOUŠKA a SLUNÍČKO, www.mf.cz
PLAY-KIDS.CZ, www.play-kids.cz
PRIMA KLADNO, www.primakladno.cz
SNACKER, www.snacker.cz
ZDEŇKA ŽÁDNÍKOVÁ, www.zadnikova.cz

Děkujeme.

Zprávu podává:
Dana Doleželová, PROGRAMY PRO DĚTI, Kafkova 55, Praha 6
GSM: +420 733 393 659
e-mail:
dd@programy-prodeti.cz
Internet:
www.programy-prodeti.cz

Na vyžádání zašleme fotodokumentaci z akce. Děkujeme vám za mediální podporu tohoto projektu pro příští ročníky. Děkujeme vám za zviditelnění DD Trnová, aby se o něm dozvědělo více těch, kdo chtějí pomoci. Přijímáme žádosti dětských domovů o uspořádání tohoto programu pro příští rok. Uvítáme účast novinářů na akci samotné. Akreditace: Dana Doleželová +420 733 393 659

 

O projektu se píše a mluví:
 

BABY TELEVIZE www.babytelevize.cz/video/doma-jsem-tady-den-v-detskem-domove-trnova-112

Plzeňský deník http://plzensky.denik.cz/

Moje rodina www.moje-rodina.cz/tema-tydne/projekt-doma-jsem-tady 

Český rozhlas Plzeň www.rozhlas.cz/plzen/zpravodajstvi/

Rádio Blaník www.radioblanik.cz/

 

Fotogalerie z akce:

 

 
TOPlist